PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma ızgarası & Keçe

PuntoTurkiye
24 Nisan 2013, 11:43
Merhaba arkadaşlar,
Aracımın ön camın orda ki uzunlamasına olan havalandırma ızgarasının sol köşesindeki tırnak çok uzun zamandır kırık ve bu yüzden sol köşe havada duruyor benimde gözüm hep oraya takılıyor,hatta ses yaptığını düşünüyorum, bunun için havalandırma ızgarasını komple mi değiştirmem gereklidir,sanıyorum tırnak kırık ve nasıl nereden temin edebilirim ? Ve bir şey daha,aracımın motorunu yıkarken tazyikli su yüzünden arkadaki keçede paramparça olmuş ( çok üzüldüm) bunu da değiştirebilirmiyim ? Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum...

MethyLen
24 Nisan 2013, 11:48
Merhaba arkadaşlar,
Aracımın ön camın orda ki uzunlamasına olan havalandırma ızgarasının sol köşesindeki tırnak çok uzun zamandır kırık ve bu yüzden sol köşe havada duruyor benimde gözüm hep oraya takılıyor,hatta ses yaptığını düşünüyorum, bunun için havalandırma ızgarasını komple mi değiştirmem gereklidir,sanıyorum tırnak kırık ve nasıl nereden temin edebilirim ? Ve bir şey daha,aracımın motorunu yıkarken tazyikli su yüzünden arkadaki keçede paramparça olmuş ( çok üzüldüm) bunu da değiştirebilirmiyim ? Bu konuda fikirlerini bekliyorum...

Bu konuda fikirlerini bekliyorum demişsin ama belirli birisini beklemiyorsun heralde :)

O havalandırma difüzörü ben arabamı aldıktan 1 ay sonra kırıldı. Garantiden yenisiyle değiştirdim şu anda o da kırık ve aynı seninki gibi havada duruyor. Gözüm alıştı artık değiştirme gereksinimi duymuyorum :)

Parça komple değişecek eğer istersen.

Arkadaki keçe derken ? Motor ile karoser arasındaki keçe ise döşemecilerde değiştirebilirsin. Daha iyi izolasyon malzemesi kullanılabilir.

MustafayıldırıM
24 Nisan 2013, 11:51
Öncelikle bu ızgara malesef birçok araçta bu şekilde, servisten siparişle değiştirebilirsiniz. Bazı arkadaşlar Kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırıyor. Ses yaptığını düşünen arkadaşlar altına küçük bir lastik parça koyuyor. Bu şekilde çözüm aranıyor.

Birde bu parçayı takarken bile kırılabiliyormuş tırnakları o yüzden bence sipariş yerine yazdığım çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

Keçe olayına gelince, yine servislerden temin edebilirsiniz.

PuntoTurkiye
24 Nisan 2013, 12:02
Bu konuda fikirlerini bekliyorum demişsin ama belirli birisini beklemiyorsun heralde :)

O havalandırma difüzörü ben arabamı aldıktan 1 ay sonra kırıldı. Garantiden yenisiyle değiştirdim şu anda o da kırık ve aynı seninki gibi havada duruyor. Gözüm alıştı artık değiştirme gereksinimi duymuyorum :)

Parça komple değişecek eğer istersen.

Arkadaki keçe derken ? Motor ile karoser arasındaki keçe ise döşemecilerde değiştirebilirsin. Daha iyi izolasyon malzemesi kullanılabilir.

Punto Türkiye Grubu tüm üyelerinin fikirlerini tabikide :wink:
Motorun arkasındaki o göğüsteki keçeden söz ediyorum, karoser dediğiniz nedir bilmediğimden bu şekilde ancak tarif edebiliyorum. Dediğiniz gibi yapayım o zaman servise gitmek istemediğimden döşemeciler de bu işlemi hallettirmeye çalışayım. Teşekkürler.

Öncelikle bu ızgara malesef birçok araçta bu şekilde, servisten siparişle değiştirebilirsiniz. Bazı arkadaşlar Kuvvetli yapıştırıcılarla yapıştırıyor. Ses yaptığını düşünen arkadaşlar altına küçük bir lastik parça koyuyor. Bu şekilde çözüm aranıyor.

Birde bu parçayı takarken bile kırılabiliyormuş tırnakları o yüzden bence sipariş yerine yazdığım çözüm yollarını uygulayabilirsiniz.

Keçe olayına gelince, yine servislerden temin edebilirsiniz.

O halde kuvvetli bir yapıştırıcı ile çözüm yolu bulmaya çalışıcam, keçe içinde açıkçası servisten temin etmek istemiyorum, sanayi bölgesinde ustalardan temin edebileceğim bir şey ise o şekilde çözmek daha çok işime gelecek Mustafa Bey :smile:

MethyLen
24 Nisan 2013, 12:11
Punto Türkiye Grubu tüm üyelerinin fikirlerini tabikide :wink:
Motorun arkasındaki o göğüsteki keçeden söz ediyorum, karoser dediğiniz nedir bilmediğimden bu şekilde ancak tarif edebiliyorum. Dediğiniz gibi yapayım o zaman servise gitmek istemediğimden döşemeciler de bu işlemi hallettirmeye çalışayım. Teşekkürler.

Sadece espriydi ok ?

Tamamdır aynı keçeden bahsediyoruz. Sanayi döşemecilerinde daha kaliteli malzemeyi servise nazaran daha ucuza tedarik edebilirsin

PuntoTurkiye
24 Nisan 2013, 12:20
Sadece espriydi ok ?

Tamamdır aynı keçeden bahsediyoruz. Sanayi döşemecilerinde daha kaliteli malzemeyi servise nazaran daha ucuza tedarik edebilirsin

Şimdi sıra o döşemecileri araştırmakta o zaman, çok teşekkürler.:783019433:

Cemil75
24 Nisan 2013, 12:49
Ön cam havalandırma difizörü diye geçiyor parçanın adı..Bence yapıştırmayı deneme..oraya uzanmak zor ve yapıştırıcam derken komple yapışkan yaparsın sağını solunu..Bence ya görmezden gel yada komple değiştir..En kötü cam ile difizör arasına(Kalkık olan bölüme)Bir şey sıkıştır..Göze batmıycak bir süs olabilir..Ben küçük vatozlu aynanın vatozunu söküp sıkıştırmıştım :)

cihankardes
24 Nisan 2013, 13:12
Kaş yaparken göz çıkartmayın :) sonra buraya yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar diye konu açacaksınız gibi geldi bana :)

Eisenheim
24 Nisan 2013, 13:19
Benim diğer puntodada kırıktı yapıştırmıştım. Bundada kırıktı aldığımda bundada yapıştırdım. Havalar ısınmaya başladı yine yavaş yavaş yukarı çıkıyor .. Cik cik diye ses yapmaya başlıyor. Siz o hava ızgarasını ordan tırnaklarını kırmadan sökün eski tırnağını iran yapıştırıcısıyla yapıştırın bir dahada çıkmaz..

- - - Güncelleme - - -

O Parça komple tırnaklı. bir tek dijital klimanın güneş algılayıcı sensörü var onu fişini çekip çıkartın , dışarda yapıştırın kırılmış olan tırnagı.. İran yapıştırıcısı tam biçilmiş kaftan bu iş için

MustafayıldırıM
24 Nisan 2013, 13:24
Japon du şimdi birde iran çıktı arkadaş :D:D

Sent to mobile
M.YILDIRIM

PuntoTurkiye
24 Nisan 2013, 13:30
Ön cam havalandırma difizörü diye geçiyor parçanın adı..Bence yapıştırmayı deneme..oraya uzanmak zor ve yapıştırıcam derken komple yapışkan yaparsın sağını solunu..Bence ya görmezden gel yada komple değiştir..En kötü cam ile difizör arasına(Kalkık olan bölüme)Bir şey sıkıştır..Göze batmıycak bir süs olabilir..Ben küçük vatozlu aynanın vatozunu söküp sıkıştırmıştım :)

Komple değiştirmem fayda sağlayamayacak gibi sonradan tekrarlanabilen bir sorun olduğunu öğrendiğimden yazılanlardan, yapıştırma işlemi gerçekleşmezse dediğiniz gibi görmezden geleceğim artık :smile:

Kaş yaparken göz çıkartmayın :) sonra buraya yapıştırıcı lekesi nasıl çıkar diye konu açacaksınız gibi geldi bana :)

Size sonuna kadar katılıyorum :) Bunu becerebilceğimi düşünmüyorum :783019433:

Benim diğer puntodada kırıktı yapıştırmıştım. Bundada kırıktı aldığımda bundada yapıştırdım. Havalar ısınmaya başladı yine yavaş yavaş yukarı çıkıyor .. Cik cik diye ses yapmaya başlıyor. Siz o hava ızgarasını ordan tırnaklarını kırmadan sökün eski tırnağını iran yapıştırıcısıyla yapıştırın bir dahada çıkmaz..

- - - Güncelleme - - -

O Parça komple tırnaklı. bir tek dijital klimanın güneş algılayıcı sensörü var onu fişini çekip çıkartın , dışarda yapıştırın kırılmış olan tırnagı.. İran yapıştırıcısı tam biçilmiş kaftan bu iş için

Çok güzel anlatmışınız çok teşekkürler fakat bu dediklerinizi tırnakları kırmadan yapabilceğime inanmıyorum yani bu konuda güvenim yok bu sebepten dediğiniz işlemi bir başkasına yaptırmam da fayda olacaktır.

Eisenheim
24 Nisan 2013, 13:31
[Only Registered Users Can See Links]

Isıya karşı çok dayanıklıdır. 2 tane tüp var, tek başlarına etkisizler , karıştırdıgın zaman 5 dk içinde donmaya başlıyor ve çeliği bile yapıştırıyor.