PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akaryakıt istasyonunuz?

ken01
27 Ağustos 2013, 16:14
Arkadaşlar. Admin kardeşimize böyle bir bölümün hepimize faydalı olabileceğini düşünerek açılması için mail atmıştım. sağolsun kendisi de talebimi olumlu görmüş ve forum başlığı olarak konuyu açmış. ilgisi için tşk. ediyorum.

ilk mesaj benden olsun ozaman.

Ben yakıtımı son 2 depo öncesine kadar Total Exellium alıyordum. yakıt tüketimim şehir içinde 100 TL lik mazot ile ortalama 425-430 km yani 100 km/5,3 lt. ye denk geliyor.
Yakıtımı ayaş yolu üzerinde harikalar diyarının karşında olan ve istanbul yolu üzerinde Acity yanıda olan totalden alıyorum.

geçen hafta ise sincan ayaş yolu üzerinde harikalar diyarı karşısında Shell istasyonundan Shell V-Pover aldım. Ankara-İstanbul arasını eski yoldan (100-110 Km/h) gittim, İstanbul-Ankara arası Otobandan (110-120 km/h) dönüş yaptım. istanbul içi de dahil 202 TL lik mazotla 1035 km yol yaptım. yani 100/4,4 lt ye denk geliyor.

Yani her iki yakıttan ve akaryakıt istasyonundan da memnunum. shell'in yeni yakıtı nitro + plus piyasaya çıkana kadar şimdilik shell v-power kullanmaya devam edecem.

1ocak2011
27 Ağustos 2013, 16:18
Kenan seninle aynı aracı kullanmaktan utanıyorum. Ş.içi 6 LT tüketimim .

furkansahin
27 Ağustos 2013, 16:30
İstanbul anadolu yakası e-5 kaynarca sapağındaki shell'den alıyoruz yakıtı sürekli euro dizel alıyoruz. trip'i sıfırladığımdan beri 300 km oldu ortalama 5.8

Cemil75
27 Ağustos 2013, 16:36
Shell Davutpaşa(Bayrampaşa),Shell Bayrampaşa otogar yolu..Shell bulamazsam ne denk gelirse :)

10ur
27 Ağustos 2013, 16:42
Shell Eskişehir Yolu (Halkbank Binası Önü), Shell Konya Yolu (EPDK Yanı)
Shell bulana kadar almam :)

black
27 Ağustos 2013, 16:47
Şehir içi 5.1 litre nasıl yapıyorsunuz? Ben ne kadar dikkat etsem şehir içi 6.0 - 6.4 arası değişiyor.

Sef42
27 Ağustos 2013, 16:54
eskişehir yoluSHELL veya vadi petrol Shell GTL + ...veya bulunmazsa zorda kaldıysam vpwer

Ardevo
27 Ağustos 2013, 17:01
Sincan Ayaş yolu üzerinde Erkayalar Shell den V-Pover alıyorum son 3 aydır, memnunum.

arenas
27 Ağustos 2013, 17:19
1yıldır Altunizade Totalden excellium euro dizel alıyorum.şehiriçi yaklaşık 780-800 km yapıyorum bir depoyla.

ShaRLooT
27 Ağustos 2013, 17:23
Nerden bulursam oradan alıyorum şu sıralar :)

ken01
27 Ağustos 2013, 17:43
Kenan seninle aynı aracı kullanmaktan utanıyorum. Ş.içi 6 LT tüketimim .

:) Tuncay abi. kendi aracınla benim aracı niye kıyaslıyon ki? Sen baba adamsın. tabiki bizlerden az biraz fazlan olacak :):)

Şehir içi 5.1 litre nasıl yapıyorsunuz? Ben ne kadar dikkat etsem şehir içi 6.0 - 6.4 arası değişiyor.

Aykut Kardeşim. bu arada bir düzeltme yapayım. şehir içi 100 km/5,3 lt yakıyorum. benim km 14.500 e dayandı. şehir içinde aracımı normal şekilde kullanıyorum. genelde ışık yandığı anda 100 TL lik alıyorum ve tekrar ışık yanana kadar kullanıyorum. bazen agresifte kullanabiliyorum. 100 TL lik yakıtla şehir içinde 425-430 km yolu rahat yapıyorum. ama yinede biraz fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum. belki zamanla düzelir :) hangi yakıtı aldığını bilmiyorum ama sen yakıtını istersen bir değiştir. birde öyle dene.

AhmetKahraman
27 Ağustos 2013, 17:44
İstanbul yolu ayaş ayrımındaki opet den alıyorum ya da ivedik organize sanayi içindeki shell den alıyorum

black
27 Ağustos 2013, 17:52
:) Tuncay abi. kendi aracınla benim aracı niye kıyaslıyon ki? Sen baba adamsın. tabiki bizlerden az biraz fazlan olacak :):)

Aykut Kardeşim. bu arada bir düzeltme yapayım. şehir içi 100 km/5,3 lt yakıyorum. benim km 14.500 e dayandı. şehir içinde aracımı normal şekilde kullanıyorum. genelde ışık yandığı anda 100 TL lik alıyorum ve tekrar ışık yanana kadar kullanıyorum. bazen agresifte kullanabiliyorum. 100 TL lik yakıtla şehir içinde 425-430 km yolu rahat yapıyorum. ama yinede biraz fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum. belki zamanla düzelir :) hangi yakıtı aldığını bilmiyorum ama sen yakıtını istersen bir değiştir. birde öyle dene.
Benim Km. 12 binde. Aldığımızdan beri birkaç istisna dışında yakıt güvencesi için hep opetten aldım. Genelde yoğun trafikte kullanıyorum onun etkiside fazla.

MustafayıldırıM
27 Ağustos 2013, 18:31
Hep opetten alıyordum, ama artık önüme nere gelirse dalıyorum, aramıyorum.

Shell-opet-bp-po...

Geçen haftasonu Ankara-Adana yolculuğu yaptım, 95km de hız sabitleyiciyi açtım ve gidiş geliş 3.9lt/100km. değer elde ettim

90hp 6 ileri mjet.

Hutne
27 Ağustos 2013, 18:37
Altunizade Opet,

şehir içi tüketimim 5,1 ile 6,2 arası değişiyor (ruh halime, trafiğe ve hava şartlarına göre)

Birkan61
27 Ağustos 2013, 19:30
Genelde bp'den alıyorum evimin dibinde olduğu için. Memnunum aslında bir sıkıntım yok ama total excellium aldığım zaman motor daha sessiz çalışıyor ve menzilim azda olsa uzuyor gibime geliyor.

50 liraya max 150 - 160 km'de lamba yakarken totalden alınca 170den aşağı lambam yanmadı aynı kullanımda

SuSabRi
27 Ağustos 2013, 20:21
Benzinci yok mu yaw. :Y

10ur
27 Ağustos 2013, 22:20
Benzinci yok mu yaw. :Y

Burdayım usta kendini yalnız hissetme :)

taner80
27 Ağustos 2013, 22:27
Manisa merkez totalden ve izmir yolundaki opetten alıyorum yakıtı eşimde kullandığı için olsa gerek şehiriçi 6.0/6.3 arası yakıyorum gerçi ilk aracı aldığımda 5.7 civarı idi ama aküsü değiştikten sonra 6.0 lt nin altına düşüremedim. Aracım şu an 15200 km de şehirdışı ise 5.1 in altına düşüremedim genelde sakin kullanmama rağmen ve 10000 bakımından sonrada herhangibir düşme olmadı enteresan sağ ayakta bi ayarsızlık var demekki bende...

Ahbikan
27 Ağustos 2013, 22:34
İst. Yolu - Şaşmaz - Ümitköy Shell AutoGas ve Kurşunsuz 95 < bu 3 istasyondan başka yerden almıyorum.

farketmez
27 Ağustos 2013, 22:47
şimdilik sadece opet yakıt güvence muhabbetinden
ama tavsiyesi olan varsa değiştirebilirim.
benzinde hangisi daha iyiyse ondan alalım tecrübe önemli.
sonuçta araçlarımız bizim için önemli.

Lektonstar17
27 Ağustos 2013, 23:24
Türkiye nin neresinde olursa olsun Total den Şaşmam. Total den çok memnunum. İstanbul'da anadolu yakası e5 üzeri Bostancı köprüsü altındaki Total den alırım. Orası olmazsa Altunizade total den alırım excelium euro diesel i. Aracımın sesi bile değişti.
Vee İstanbul içi yakıt ortalamam 4.9lt. Geçen yıl bir ölçümümdne şehir içi 800 km yol yaptım. Şehirler Arası 1150 km yol yaptım. Geçen hafta memleketime gelirken İstanbul Çanakkale arası 340 km yi 60 tl ye geldim. Totali bir kere deneyin, pişman olmazsınız.

Lektonstar17
27 Ağustos 2013, 23:27
şimdilik sadece opet yakıt güvence muhabbetinden
ama tavsiyesi olan varsa değiştirebilirim.
benzinde hangisi daha iyiyse ondan alalım tecrübe önemli.
sonuçta araçlarımız bizim için önemli.

Opetin yakıt tüketimi güvencesi Koç un hokkabazligi. Benim malımı kullansinlar diye bunu yapıyor. Yakıt garantisi tüm firmalarda var zaten. Yeterki makbuzlari atmayın.

SuSabRi
28 Ağustos 2013, 07:11
Bu zamana kadar hep opet aldım, depom sıfırlanmak üzere ümit abi tavsiyen üzerine önce totalden fulleyip şehir kaç km yapıyorum ona bakıcam sonrada diğerlerini denerim tek tek.

Sef42
28 Ağustos 2013, 08:43
Görünen o ki Shell ve Total yakıtta önde, o zaman şunu çıkarabiliriz Shell ciler bulamazlarsa Total, Totalcilerde bulamazsa Shell den alabilirler, kişilerin Shell veya Total arasında tercihlerini ancak kendileri kullandıkları yakıtı denemek yöntemi ile değiştirerek bakmaları en mantıklı olanı, ben şahsen Total Bonjour yazan bir istasyonda bir kez bir deneyeceğim excelium euro dieseli...

N-ciniir
28 Ağustos 2013, 09:59
ben de etlik kavşağı shell'den alıyorum..

ken01
28 Ağustos 2013, 11:42
Mustafa abi. totalin istasyon ağı çok geniş değil. shell i istediğin yerde bulabiliyorsun. ben yolculuklarımda gideceğim güzergahta nerde total nerde shell olduğunu öncelikle tespit ederim. shell v-power, total exelliuma göre daha sesli çalıştırıyor aracı. bence performans yönünden total exellium, shell v-power dan bir adım daha önde.

teacherofenglish
28 Ağustos 2013, 11:59
Aracımı alalı 1 yıl oldu.Bilindik petrol şirketlerinden BP hariç hepsini denedim.Ancak Opet-Total ve Shell ağırlıklı alıyorum.Çünkü kredi kartı kime kampanya yaparsa ondan alıyorum.
Total ile ilgili olarak Excellium gerçekten iyi yakıt ancak ben Shell V-power ile aman aman bir farkını görmedim.
Bulunduğum yer oldukça engebeli ancak şehirlerarası uzun yolda anlayabiliyorum giderini yakıtın.
Bir de hiç almadım ama küçük petrol şirketlerinin bazıları yakıtı büyüklerden alıp aynı yakıtı onlardan ucuza satıyor diye birşey duydum.Ancak güvenipte alamadım hiç.

Lektonstar17
28 Ağustos 2013, 12:08
Bu zamana kadar hep opet aldım, depom sıfırlanmak üzere ümit abi tavsiyen üzerine önce totalden fulleyip şehir kaç km yapıyorum ona bakıcam sonrada diğerlerini denerim tek tek.

Sabri yakıtı alacağın yer çok önemli. Total in kendi istasyonu olmasına dikkat et. İstasyon içinde Bonjour market varsa o istasyon totalin kendi istasyonudur. Umarım memnun kalırsın.

Mfgunes
28 Ağustos 2013, 12:11
arkadaş 7.5 altına düşüremedm

- - - Güncelleme - - -

mrtgokdepe
28 Ağustos 2013, 12:12

- - - Güncelleme - - -

sen yaşıyor musun? abarth kit tak gazla sonra aşağıya düşmüyor de :D

Mfgunes
28 Ağustos 2013, 12:14
ya valla nerden taktık araba havaya girdi 7.5 altına ddüşmüyor ne yapacz bilmyrm :D

PuntoTurkiye
28 Ağustos 2013, 12:45
Ben hep Opet'ten alıyorum, hatta şehirdışına çıkmadığım sürece Bursa'da 1-2 Opet denememden sonra hep aynı Opet'ten alıyorum..

Lektonstar17
28 Ağustos 2013, 13:22

- - - Güncelleme - - -

7.5 mu naptın arkadaşım yaa adam mı öldürdün :) Ben İstanbulda 4.9 la dolaşıyorum. Bu arada body kitin hayırlı olsun. Bi kaç resim göreydik.

Lektonstar17
28 Ağustos 2013, 13:23
Ben hep Opet'ten alıyorum, hatta şehirdışına çıkmadığım sürece Bursa'da 1-2 Opet denememden sonra hep aynı Opet'ten alıyorum..

Opete dönüp bakmama valla. Arabanın traktörden farkı kalmıyor :)

avukatakın
28 Ağustos 2013, 13:36
ben opet, shell, total, petrol ofisi ve BP olmak üzere bu 5 istasyondan hangisi denk gelirse alıyorum. yaklaşık 13 yıldır aynı şekilde yaptım. hiç sorun çıkmadı.

zaten bu punto evo heralde 1025 kg olmasının verdiği hafiflik avantajı ile gaza yüklensem bile 6,5 litreyi geçmiyor.

celenlee
31 Ağustos 2013, 16:27
Yaklaşık 1000lt eurodizel kullanımımdan izlenimlerim: (Hepsi düz eurodizel )
2008 Model Megane aracımızda ( dCi Motor) hep Shell kullanırdık. Kampanyalar sağolsun Opet dendim, kampanya yoksa asla kullanmamaya karar verdim! (Menzil artıyor ancak performans rezil, ses rezalet!)

- BP Opet kalitesinde ancak menzil kötü, motor sesi iyi.

-PO'nun performansında bir problem yok. Menzili pek incelemedim.
-Total'den eurodizel almak hiç nasip olmadı ama megane forumundakiler de excellium tavsiye ediyor.

1130lt Benzin kullanımımdan izlenimlerim: (Hepsi 95 Oktan)

1.4 Fire aracımı aldığımda ilk yakıtım PO95 oldu, daha sonra Bonus kampanyalarını takip ettim.
Shell95 kullandım PO ile neredeyse hiçbir farkı yok ama motor sesi çok cezbedici oluyordu :) Ayrıca Performansta hafif bir artış.
Sonra BP kampanya yaptı, BP95 bariz kötüydü (performans olarak Shell ve PO'dan )
Daha sonra ne yazık ki bonus OPET kampanyası yaptı! Zaten zayıf olan fire'ı can çekişe çekişe kullandım.
Bir ara TOTAL kampanya yaptı, en içime sinen yakıt TOTAL95 oldu bu kullandıklarım arasında, motor çok rahatladı. Kampanya olmadığı zamanlarda hep Total aldım.

1kere Full95 koydum, arac geç marş almaya başladı, ne zaman yakıt bitti yeni yakıt koydum aracın çalışması eski haline geri döndü. Bariz yakıt yüzündenmiş.

Full rezaletinden sonra, LPG taktırana kadar Shell,PO ve TOtal kullandım.

---------------------------

360lt LPG kullanımımdan izlenimlerim:
LPG taktırınca ilk önce Shell kullandım, sonra Opet denedimbir fark görmedim, 1 depo Starpet aldım ama onun menzili kısa geldi.

1Depo PO kullandım bir fark göremedim, şimdi son depom BP çekişte bir azalma var fark ediliyor ama menzilinin yüksek olduğu söyleniyordu bakcaz görce inşallah bitince...

umitk.
31 Ağustos 2013, 16:42
Ayda 1 kere full yapıyorum bana yetiyor çok fazla kullanmıyorum aracı oda standarta bağladn shell 97 gerisi yalan

MethyLen
31 Ağustos 2013, 17:15
Benzini shell'den, aklı kelden:)

farukileri
31 Ağustos 2013, 23:07
Su siralar opet,malum yakit guvence sistemi :) ama memnunum :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

10ur
12 Eylül 2013, 15:08
Arkadaşlar hepimizin derdi olduğu üzere benzin oldu 5 tl.

Ankara'da Eskişehir Yolunda her zaman benzin aldığım Shell'in hemen sonrasında Damla Petrol var.
Damla Petrol'de benzin 4,68 tl. Niyeti bozdum alıcam ordan sanırım.
Ama önce bir sorayım dedim var mı alan, kullanan, derdi şikayeti ya da memmuniyeti olan..?

Bu arada 5 liraya benzin mi olur arkadaş ya, arabaya hasret kaldık yeminlen...

Lektonstar17
12 Eylül 2013, 18:47
Ben de şu yeni çıkan Shell nitroyu merak ediyorum. Kullanan varsa bi değerlendirme yapsın.

umitk.
12 Eylül 2013, 18:57
Ben de şu yeni çıkan Shell nitroyu merak ediyorum. Kullanan varsa bi değerlendirme yapsın.
abi ben bugun fulledım kullanıp gorcez değerlendirmemi atarım buraya.

RecepBursa
12 Eylül 2013, 20:35
Shell GTI kullanıyordum bu zamana kadar. Nitro yu daha denemedim.

black
12 Eylül 2013, 21:24
Dün shellden doldurdum depoyu. Anahtarı verip v-power dedim tabelaya vs. hiç dikkat etmedim. Benzinlikten çıkarken nitro + olduğunu farkettim. performansında bir artış var gibi ama psikolojik de olabilir :)
Ses olarak opete göre çok farketti. normalde bilindik dizel sesi içeriden duyulurken dün ilk kez binen birisi benzinli mi diye sordu :) sesi benzinli gibi az dedi :)

omer06
12 Eylül 2013, 21:36
O zaman gtl gibi sessizliğe sahip :) ama gtl gibi performans var mı :)

ken01
12 Eylül 2013, 22:26
bende yarın alacam bakalım. ama inanıyorum ki hem performans hemde tüketim açısından baya farkedecek gibi hissediyorum.

10ur
12 Eylül 2013, 22:33
Yani diyorsunuz ki boşver damlayı felan devam et shell'e... :)

omer06
12 Eylül 2013, 23:13
Baydarlar shell Etlik 1011 kavşağında veya bilkentteki shell

RecepBursa
13 Eylül 2013, 01:43
Yani diyorsunuz ki boşver damlayı felan devam et shell'e... :)

İleride yakıttan dolayı sorun yaşamak istemiyorsanız shell den devam etmelisiniz benim fikrim bu yönde. Şehirler arası otobüsçüler hiç ismini duymadığım yerlerden yakıt alıyor çok uygun fiyata yakıt almadan önce bi bardak içine biraz doldur bakalım diyor daha sonra beğenirse doldur diyor. Senede en az 10 kere Bursa - Elazığ arası gidip gelirim gözlemlerim bu yönde bi kaç tanesiyle muhabbet ettik malum yol 18 saat olunca muavinlerle ve şöförle kanka olma durumuna kadar geliyorsun. Siz araçlarınıza bilindik firmalardan alın diyorlar çok hile işler oluyor anlamazsınız yolda kalırsınız dedi

ken01
13 Eylül 2013, 03:05
aynen öyle onur kardeşim. ben aracımı geçen sene sıfır aldığımda ilk 3500 km sini shell GTL ile besledim. araba canavar gibiydi. ama menzili azdı. sonrasında V-power kullandım. o da iyiydi ama GTL nin tadını hiçbirzaman vermedi.
sonrasında total exellium kullandım. bu yakıtda biraz performanslı ama aracı sesli çalıştırıyor. şimdi ve bundan sonraki süreçte shellin yeni yakıtını kullanmaya başlayacam.

Emre Genç
13 Eylül 2013, 13:15
Baydarlar shell Etlik 1011 kavşağında veya bilkentteki shell

doğru yoldasın genç :D

umitk.
13 Eylül 2013, 13:19
Nitro arabanin cekisnde inanilmaz farketti bundan snra shell nitro gerisi yalan ;)

mtnsyl
14 Eylül 2013, 16:06
Total Kurşunsuz 97 Excellium ,
Çok memnunum Tavsiye edebilirim ....

ken01
20 Eylül 2013, 10:41
bende 1 haftadır nitro + deniyorum. çekişte çok farketti ama daha seste azalma olmadı. belki de sesinde azalma olmayacak. bu arada menzilinde diğer yakıtına göre pek değişiklik yok gibi.

omer06
20 Eylül 2013, 12:39
bende 1 haftadır nitro + deniyorum. çekişte çok farketti ama daha seste azalma olmadı. belki de sesinde azalma olmayacak. bu arada menzilinde diğer yakıtına göre pek değişiklik yok gibi.
nitro 3-4 depodan sonra sessiz çalışabilir belki abi menzilide artabilir:)
yorumlarını bekliyorum nitro hakkında :)

EnginK
20 Eylül 2013, 12:59
shell+nitro diyorum başkada demiyorum. marmarisin datçanın o yokuşlu virajalarında klimada ilk defa bayılmadı aracım hep 4-5 3 ü nadir gördü çıkışlı yokuşta :)

Sef42
20 Eylül 2013, 14:19
Bende ilk çıktığı hafat Ankaradan fulledim, alanya dönüşünde de fulledim ve kullanıyorum sessizlik biraz daha belirginleşti çekişte de özellikle yokuşlarda uzun yolda gayet güzel...tavsiye ederim, benim istasyonlarım Dikmen Vadi petrol, Eskişehir yolu ve 1011 kavşağı Shell istasyonlarıdır

celenlee
21 Eylül 2013, 17:35
Yaklaşık 1000lt eurodizel kullanımımdan izlenimlerim: (Hepsi düz eurodizel )
2008 Model Megane aracımızda ( dCi Motor) hep Shell kullanırdık. Kampanyalar sağolsun Opet dendim, kampanya yoksa asla kullanmamaya karar verdim! (Menzil artıyor ancak performans rezil, ses rezalet!)

- BP Opet kalitesinde ancak menzil kötü, motor sesi iyi.

-PO'nun performansında bir problem yok. Menzili pek incelemedim.
-Total'den eurodizel almak hiç nasip olmadı ama megane forumundakiler de excellium tavsiye ediyor.

1130lt Benzin kullanımımdan izlenimlerim: (Hepsi 95 Oktan)

1.4 Fire aracımı aldığımda ilk yakıtım PO95 oldu, daha sonra Bonus kampanyalarını takip ettim.
Shell95 kullandım PO ile neredeyse hiçbir farkı yok ama motor sesi çok cezbedici oluyordu :) Ayrıca Performansta hafif bir artış.
Sonra BP kampanya yaptı, BP95 bariz kötüydü (performans olarak Shell ve PO'dan )
Daha sonra ne yazık ki bonus OPET kampanyası yaptı! Zaten zayıf olan fire'ı can çekişe çekişe kullandım.
Bir ara TOTAL kampanya yaptı, en içime sinen yakıt TOTAL95 oldu bu kullandıklarım arasında, motor çok rahatladı. Kampanya olmadığı zamanlarda hep Total aldım.

1kere Full95 koydum, arac geç marş almaya başladı, ne zaman yakıt bitti yeni yakıt koydum aracın çalışması eski haline geri döndü. Bariz yakıt yüzündenmiş.

Full rezaletinden sonra, LPG taktırana kadar Shell,PO ve TOtal kullandım.

---------------------------

360lt LPG kullanımımdan izlenimlerim:
LPG taktırınca ilk önce Shell kullandım, sonra Opet denedimbir fark görmedim, 1 depo Starpet aldım ama onun menzili kısa geldi.

1Depo PO kullandım bir fark göremedim, şimdi son depom BP çekişte bir azalma var fark ediliyor ama menzilinin yüksek olduğu söyleniyordu bakcaz görce inşallah bitince...

Yazıyı yazalı 3depo BP Autogaz kullandım:
Tktm - Ort.Hız
8.1 38
8.2 37
8.7 33

Shell ve Opet'e göre biraz daha az yaktığını söyleyebilirim.

Şimdiyekadar ş.içi 3250km yapmışım Toplamda(Opet+Shell(2000km)+BP(1250km) toplamı):
Ortalam Hız: 33km
Ortalama Tüketim: 8.7lt

cihat
01 Kasım 2013, 00:05
Arkadaşlar ben Lukoil kullanıyorum çok memnunum. Performans mükemmel. En dik yokuşları 130-140la çıkıyorum bana mısın demiyor. Bir depo ile yaklaşık olarak 850 km gidiyorum. (Şehir içi/dışı karışık)

coll34
01 Kasım 2013, 09:21
opet kullanıyorum 2. seçenek total

omer06
01 Kasım 2013, 11:15
Nitroyu bıraktım 2. depodan sonra totalle yola devam
gtl den sonra hepsi fos çıktı

dincsoy16
01 Kasım 2013, 11:20

aynen bende :)

Sent from my iPhone using Tapatalk ([Only Registered Users Can See Links])

omer06
01 Kasım 2013, 11:23
aynen bende :)

Sent from my iPhone using Tapatalk ([Only Registered Users Can See Links])
aklın yolu bir :)

ken01
01 Kasım 2013, 23:28
ben dünden bıraktım. totale dönüş yaptım ancak motorun sesini beğenmiyorum. Ah GTL ah. neredesin.

SuSabRi
02 Kasım 2013, 16:15
Aracı aldığımdan beri opet kullanıyordum, totale geçtim sesi haricinde yakıtından memnunum. 100 lira ile şehiriçi sert kullanımda 280 300 km götürüyor. Sakin kullanımda ise 320 340 km civarına kadar çıkıyorum.

95 oktan bu arada.

Lektonstar17
02 Kasım 2013, 18:09
ben dünden bıraktım. totale dönüş yaptım ancak motorun sesini beğenmiyorum. Ah GTL ah. neredesin.

Ben de zamanında opetten totale geçtim . Ben aracın sesinden çok memnunum. Daha önceleri traktör gibiydi.

tyilgin
02 Kasım 2013, 20:40
forumdaki yazıları okudukça uzun zamandır bende totalin yakıtını merak ediyordum. başlığı görünce kolları sıvayıp bana en yakın kendi istasyonunu sormak için totali aradım. fatih bölgesinde bana en yakın kendi istasyonunun beyoğlunda olduğunu öğrendim. diğer taraftan da artık tüm istasyonların totalin yanı sıra devlet tarafından da takip edildiğini 3000lt. yakıt aldıysa 3001 litre satış yapamayacağını dolayısı ile katkı veya kaçak yakıt karıştırma ihtimallerinin bulunmadığını depo temizliklerininde periyodik olarak kendi ekipleri ile kontrol edildiğini öğrendim.
Ama ben yinede totali test etmeye doco olarak adlandırılan kendi istasyonlarından fulleyerek başlamak istiyorum.

Bu arada fatih bölgesinde totalin güvenilir bir istasyonunu bilen, yakıt alan bir arkadaş varsa öğrenmek isterim.

karaelmaz
02 Kasım 2013, 22:20

Aynen bende :) total euro dizel alıyorum icinede motor temizlik katkısı alcam bü şekilde devam edecegim taki herkesin ayni bir yakıta işte yakıt bu diyene kadar

Grande Punto 1.3 Turbo Multijet 16V Siyah(Ronc) 2008 75bg 16 Jant

Emre Genç
02 Kasım 2013, 22:34
Nitronun ben eksi yönünü görmedim, hatta geçen gün araçla bi kaç kez dip gaz yaptım ancak duman atma olmadı. GTL kullanırken dip gazda orta halli duman atıyodu. Araç yazılımlı olduğı halde.. Motorun seside gayet iyi

ken01
03 Kasım 2013, 01:49
Ben de zamanında opetten totale geçtim . Ben aracın sesinden çok memnunum. Daha önceleri traktör gibiydi.

ya aslında totalin yakıtını çok beğeniyorum. çokta iktisatlı. nitro çıktığında 150 tl lik yakıt aldım. almaz olaydım.performans süperdi ancak menzili bir o kadar kısa oldu. nitro almadan önce ortalamam 5.1-5.3 arasında iken nitroda 7 lere fırladı. tekrar totale döndüm ama halen araç kendine gelemedi. sanırım aracım kendini halen nitro kullanıyor zannediyor. :)

Luc
03 Kasım 2013, 17:09
Shell V-Power Nitro+

Ciktigindan beri aliyorum. Arac uzun yolda ilk defa bu benzinle 5 litrenin altina dustu.

ken01
03 Kasım 2013, 19:47
Shell V-Power Nitro+

Ciktigindan beri aliyorum. Arac uzun yolda ilk defa bu benzinle 5 litrenin altina dustu.

uzun yolda hız aralığın nasıldı peki? daha önce yakıt ortalaman nasıldı?

karaelmaz
03 Kasım 2013, 21:14
Shell V-Power Nitro+

Oda bişeymi total euro dizelle benim ki 3.8litreye düştü
[Only Registered Users Can See Links]
Arac ful doluyudu 400kg kadar yükü vardı daha önce 4.8 den aşagıya inmemişti bu defa nasıl indi anlamadım 2000 devir 90km hızı hıc şaşmadım daha öncede şimdide

Eisenheim
03 Kasım 2013, 22:13
Deponun yarisi po dan doluyken diger yarisini shell den nitro doldurttum. 150 km oldu hicbir fark gormedim ;) dogal olarak :D aklima esen yerden aliorum. Yemek secmem alayini yerim ;)

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

10 ur
03 Kasım 2013, 22:20
yaklaşık 3 depo nitro kullandım ve 2 depoda total excellıum kullandım ve hala kullanıyorum . kullanım şartları aynı olduğu halde totalde 5.2-5.6 arası olan yakıt ortalaması nitroda direk 6-6.5 değerlere fırladı ve daha az km yaptım. Kesinlikle total excellium eurodiesel diyorum.

Luc
05 Kasım 2013, 01:19
uzun yolda hız aralığın nasıldı peki? daha önce yakıt ortalaman nasıldı?

Aracim Tjet Sport. Gerektiginde uzar, uzun yolda azami olarak trafik isaret ve isaretcilerine uymaya calisirim. Uzun yolda hep iyi degerler yakalamisimdir. En iyi 5.2 oldu daha once (BP). Shell ile ilk defa 4.9lt.

Luc
05 Kasım 2013, 01:20
Oda bişeymi total euro dizelle benim ki 3.8litreye düştü
[Only Registered Users Can See Links]
Arac ful doluyudu 400kg kadar yükü vardı daha önce 4.8 den aşagıya inmemişti bu defa nasıl indi anlamadım 2000 devir 90km hızı hıc şaşmadım daha öncede şimdide

Benim aracim 135HP Turbo Benzinli. TJet'in fabrika degerlerinde yok 5 litrenin alti.

Senin arac bende olsa 3lt yakarim herhalde ;)

einherjer
10 Ocak 2014, 16:03
shellden kursunsuz 95 alıyorum, bır arkadasım shell 97 yi önerdi ve arabayı ilk aldıgım yerde ( kırklarelide ) depoya 97 oktan koymustuk, lüleburgaz shell e gıttıgımde kasıyer 97 oktan henuz gelmedi, bılgımız yok, nezaman gelecegını patron bilir fakat patron da burda yok suan dedi, dısardakı gorevli ise 97 vardı ama fazla alıcısı olmadı bunlarda bır daha getırtmediler dedi :Y 97 ne zaman cıktı bılmıyorum ve hangısıne inanayım onuda bılmıyorum :) mecburiyetten 95 alıyorum, 95 e oranla daha iyi diyebileceginiz baska marka benzin varsa tavsiyelerinize açığım arkadaslar

- - - Güncelleme - - -

cenaze666
10 Ocak 2014, 16:13
einherjer benim aracım dizel ve uzun bir süredir shellden mazot almıyorum sebebi ise şehir içinde arac nasıl oluyorsa 9.8 lere kadar cıktı nitroplus ı da denedim aynı tüketim hep fazla sonra değiştirme kararı verdim ve şuanda BP den alıyorum ve yakıt tüketimi maksimum 6.9 a cıkıyor. Birde BPclup kart çıkarttım 90 tl akaryakıta 5 tl yakıt puanı yükleniyor... bence shell'den vazgeç derim :D

einherjer
10 Ocak 2014, 16:23
ben gecen 100 tl lık akaryakıt aldım shellcard a 1 tl yuklendi :) 90/5 tl cok ıyıymıs:claps:

cenaze666
10 Ocak 2014, 16:28
ben gecen 100 tl lık akaryakıt aldım shellcard a 1 tl yuklendi :) 90/5 tl cok ıyıymıs:claps:

emin ol shelll eski shell değil anlıcan.. şuanda BP kullanıyorum ve gayette memnunum ama dediğim gibi benim aracım dizel benzinlide nasıldır onu bilemiyorum..

einherjer
10 Ocak 2014, 16:41
BP yi arastırayım bakalım belkı cevremde BP den benzin alan vardır, tesekkur ettim verdıgın bılgıler için

celenlee
10 Ocak 2014, 22:16
95Oktan Benzinde aldığım en kötü yakıt Full, sonra Opet ve BP aralarında fark yok gibi.

PO,Shell güzel, ama en çok hoşuma giden Total'di ama onun da istasyonu çok az.

PO ve Shell tavsiye ederim 95 Oktan benzin için.

Romeo_er2
10 Ocak 2014, 22:25
Eskisehir yolu ve emek 8. Cadde shell

K.AYDILEK
10 Ocak 2014, 23:20
opet UltraForce EuroDiesel ;) (Y)

Heraklit
10 Ocak 2014, 23:39
benim araç 2005 1.3 dizel 75 hp
aktaş kavaşağındaki PO dan alıyorum, 100 tl üzerine % 10 indirim yapıyor
en sonki zam gelmeden önce 4.29 dan almıştım galiba euro dieseli
ilk fulllememde 700 km yapmıştım, ama acemilik vardı, sonrakinde shell nitro aldım 750 km yaptım şehir içinde
en son yine PO dan fulledim bakalım ne kadar yapacak ışık yakana kadar; ama 700 ü geçemem gibime geliyor
daha fazla gitmesi gerekiyor bence , az gidiyor gibi, ucuz veriyolar diye bit yeniği olmasın diye şüpheleniyorum
forumda total excellium ve shell ağırlıkta gördüğüm kadarıyla, onlardan da alıp tam test etmek lazım
shell nitro da motor sesi azalmıştı yalnız onu farkettim
ben gülverende oturuyorum , plevne cad malum benzinlikçi dolu, denem yanılma artık:)

repla
15 Ocak 2014, 16:38
Petrol ofisi yada Totalden alıyorum

10 ur
15 Ocak 2014, 17:06
türkiye petrollerinin yakıtı nasıldır acaba ???

erciz
15 Ocak 2014, 17:09
opetten şaşmadım henüz daha....

boris91
15 Ocak 2014, 17:16

Baskaan bi kere total ya da shell den alsan bi daha opete ugramazsin.O hatayi bende yapiyodum allahtan yol yakinken dondum opetten.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

GRANDE1905
15 Ocak 2014, 17:24
Shell alıyordum bıraktım PO dan devam suan.

Lektonstar17
15 Ocak 2014, 17:32
Shell alıyordum bıraktım PO dan devam suan.

Po dan bir kere aldım, sanki gaz gibi uçup gitti. Totalden çok memnunum, şiddetle tavsiye ederim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lektonstar17
15 Ocak 2014, 17:35

Şenol inan hiç iyi değil opet. Ben opetten totale geçtiğim an farkı gördüm. Meğer daha önce traktör kullanıyormuşuz.

GRANDE1905
15 Ocak 2014, 21:12
Po dan bir kere aldım, sanki gaz gibi uçup gitti. Totalden çok memnunum, şiddetle tavsiye ederim.

Totali'de deneyecegim abi.

Eisenheim
15 Ocak 2014, 22:36
Herkesin methettiği tottalden ne zaman yakıt alsam ne oldugunu anlamadan bitiyor. Ya bizim burdaki total fırıldak yada benim arabaya yaramıyor. PO dan şaşmıyorum..

celenlee
16 Ocak 2014, 10:33
Herkesin methettiği tottalden ne zaman yakıt alsam ne oldugunu anlamadan bitiyor. Ya bizim burdaki total fırıldak yada benim arabaya yaramıyor. PO dan şaşmıyorum..

Çanakkalede Totalden benzin aldım, Opetinkinden beter çıktı. Burda durumu paylaştım.

Sonra bonjur/daco istasyonlarını denememi söylediler.
Farkı o zaman çoook net bir şekilde gördüm.

Total'in en büyük sıkıntısı, kendi bayi ağının az olması.

AİRRAGE
16 Ocak 2014, 10:38
abi bence petrol ofisinden şaşamayacaksın ben uzun yol yapıyorum hepsini denedim shell diyen arkadaşlar kışın başıma gelen olay shelden mazot fulledim erzuruma gittim bir kış günü arabayı otoparka cektim otelde yattım sabah kalktığımda arac calışmadı cekici geldi servise gittik abi mazot donmuş ve mazot flitrende donmuş dediler servis müdürü bana shelden degilde po alsaydın bu başına gelmezdi dediler artı po mazotuyla daha uzun gidebiliyorsun ve içindeki katkı maddedeleri diğer mazotlara nazaran daha fazla seni sıkıntıya sokmuyorrr

K.AYDILEK
16 Ocak 2014, 12:15
İstanbul - Pendik - Şeyhli Mh .

Opet , Seneger Petrol

Acayip Memnunum Yakıtlarından

erciz
16 Ocak 2014, 12:21
Şenol inan hiç iyi değil opet. Ben opetten totale geçtiğim an farkı gördüm. Meğer daha önce traktör kullanıyormuşuz.

Abi Vakka Denemedim Açıkcası O Yüzden Birşey Diyemicem Opette Sıkıntılı Gelmedi Açıkcası Ama Benim Araçta Opet Yakıt Güvencesi Olduğu İçin Bi Nevzede Opetten Almaya O Yüzden Özen Gösteriyorum Doğrusu...

10 ur
16 Ocak 2014, 14:23
valla bizim evin oraya ev sahibi türkiye petrolleri nin istasyonunu :)açıyo deneyecem memnun kalırsam ordan alırım artık

Lektonstar17
16 Ocak 2014, 14:36
Abi Vakka Denemedim Açıkcası O Yüzden Birşey Diyemicem Opette Sıkıntılı Gelmedi Açıkcası Ama Benim Araçta Opet Yakıt Güvencesi Olduğu İçin Bi Nevzede Opetten Almaya O Yüzden Özen Gösteriyorum Doğrusu...

Ya o yakıt güvencesi hikaye. Koç kendi malını satmak için yapıyor. Bütün yakıt firmalarının garantisi var. Valla ben en fazla 2 ay fwlan kullandım opeti.

Heraklit
16 Ocak 2014, 18:42
ben PO dan alıyordum aktaş kavşağındakinden, 100 tl üzerine % 10 indirim yapıyorlar ama az gidiyor gibime geliyor, 620 km falan olunca muhtemelen ışık yanacak
başka bir istasyon denemeyi düşünüyorum,
incelediğim kadarıyla total in kendi istasyonları övülüyor, bana en yakınını nasıl bulabilirm, benim eve dikimevi tarafında, samsun yolu üzerindekiler de olur
oturduğum caddede total var ama kendi istasyonu değil galiba
shell alırsam nerden alayım?

Heraklit
16 Ocak 2014, 20:28
totalin sitesindeki haritadan baktım, bana en yakın dögol cad. tandoğanda doco istasyonu var ordan alıp denemyi düşünüyorum

suhasln
16 Ocak 2014, 23:14
Ben aracı aldığım ilk aylarda opette 2 kere fulledim. Sonra Shell'den Nitro GTL denemek için aldım. Fark var mı? Dağlar var :) hem gidişi açısından hemde tüketim açısından. Araç boğulmuyor ve Shell'den sonra tekrar başka yerden opet aldım opet'in çilesi çekilmez arkadaşlar bizim aracı bence öldürüyor. Bir daha Opet'in marketine girmem o derece :)

AhmetKadir
27 Ocak 2014, 10:31
yakıt anlasmasından dolayı ben de opetten alıyordum ama tavsıyeler totalden yana. bu ara samsun ıstanbul arası uzun yok yapıcam bı denemek lazım olmadı.
suan ıcın sehırıcı ortalamam 5.5 litre ama kullanabılecegımın en ekonomıgı sanırım, gazlayarak kullandıgım zamanlarda da 6-6,5litre arası oluyordu. sanırım normal bır deger

arenas
27 Ocak 2014, 16:41
Ben aracı aldığım ilk aylarda opette 2 kere fulledim. Sonra Shell'den Nitro GTL denemek için aldım. Fark var mı? Dağlar var :) hem gidişi açısından hemde tüketim açısından. Araç boğulmuyor ve Shell'den sonra tekrar başka yerden opet aldım opet'in çilesi çekilmez arkadaşlar bizim aracı bence öldürüyor. Bir daha Opet'in marketine girmem o derece :)

Opetin marketine giriyorum ben
WC için..süper temiz..

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10ur
27 Ocak 2014, 16:43
Opetin marketine giriyorum ben
WC için..süper temiz..

Aynen abi Opet'in tuvaletlerin üstüne yok, hep temizler, uzun yolda da dinlenme tesisi denk gelmezse Opet benzin istasyonu denk getirmeye bakarım..

burak06
27 Ocak 2014, 16:47
Bundan sonra LPG'yi ya BP'den ya da Lukoil'den alırım. Lukoilden 100 Liralık almıştım 460km yaptım.

ThKrkmz
27 Ocak 2014, 18:30
% 95 Petrol Ofisi %5 Total'den alıyorum. İkisindende memnunum valla :)

suhasln
27 Ocak 2014, 19:31
Güncelleme :wink:

Dün Total'den aldım excellium mazotu Shell'den farkı sesi ve yumuşak hırıltısı araba benzinli oldu sandım be! :)
Shell V-Power Nitro'dan sonra arabamın sesi değişti motor sesi çok azaldı tavsiye ederim.
Ayrıca yaptığı kilometreyi zamanla paylaşacağım.

RecepBursa
23 Mayıs 2014, 12:24
Total çok övüluyor ama Bursada pek total yok o yüzden shell den aliyorum sürekli shell in kendi işlettiği bir istasyon var evime yakin oradan aliyorum yakitimi memnunum. Total hic almadim denemek isterdim

mesut
23 Mayıs 2014, 12:33
Güncelleme :wink:

Dün Total'den aldım excellium mazotu Shell'den farkı sesi ve yumuşak hırıltısı araba benzinli oldu sandım be! :)
Shell V-Power Nitro'dan sonra arabamın sesi değişti motor sesi çok azaldı tavsiye ederim.
Ayrıca yaptığı kilometreyi zamanla paylaşacağım.

Süha uzun bir zaman geçmiş ama yinede sorayım, şu an durumun nedir? Hangisinden kullanıyorsun? Hangisini tavsiye edersin?

Ben aracı aldığımdan beri Shell nitro kullanıyorum. Bir ara Total excellium da denemeyi düşünüyorum. Hatta dün akşam yakıt alacaktım total de 4.41 di shel de 4.36 dı fiyat. Böyle olunca yine shell den aldım.

K.AYDILEK
23 Mayıs 2014, 14:01
Total - hbk petrol.
Seyhli - kurtkoy

KERİM AYDİLEK - 34 ZN 6880

swisspunto
23 Mayıs 2014, 14:49
nerde ucuzsa ordan aliyorum :)

mesut
23 Mayıs 2014, 15:05
nerde ucuzsa ordan aliyorum :)

Lt si kaç kuruş. Duyalim da serinleyelim, pardon ateş bassın iyice.

HTC Sensation ve Punto EVO işbirliği ile gönderildi

UchihaSenju
23 Mayıs 2014, 15:08
Total genel müdürlükte çalıştığım dönemde Haramidereden ve Ayazağa dolum tesislerinden petrol ofisi ve shell akaryakıtı bizden alıyordu şimdi durum nedir bilmiyorum

swisspunto
23 Mayıs 2014, 15:15
Lt si kaç kuruş. Duyalim da serinleyelim, pardon ateş bassın iyice.

95 kursunsuz 1.70 - 1.76chf arasi, ben genelde coop veya aviadan aliyorum oralardada suan 1.75chf

10ur
23 Mayıs 2014, 15:20
95 kursunsuz 1.70 - 1.76chf arasi, ben genelde coop veya aviadan aliyorum oralardada suan 1.75chf

1 chf şu sıralar 2,30 TL civarı...

Bizim parayla 4 lira yapıyor aşağı yukarı, ama tabi oranın alım gücüyle düşününce her türlü ucuz..

swisspunto
23 Mayıs 2014, 15:24
1 chf şu sıralar 2,30 TL civarı...

Bizim parayla 4 lira yapıyor aşağı yukarı, ama tabi oranın alım gücüyle düşününce her türlü ucuz..

Dizel daha pahali :)

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

suhasln
23 Mayıs 2014, 15:31
Ben TEB Bonus kredi kartı edindim bu kartla Total'den yapılan alışverişte %5 indirim sağlıyor 190TL'ye fullerken 180TL'ye geliyordu 2 hafta önce. Total bulamazsam yine Shell'den alıyorum ama yakında aldığım hiçbir Nitro eski hali gibi değil sanki ben aşırı bir fark hissedemiyorum. Total bence iyi tavsiye edebilirim. Daha sessiz ve yumuşak bir araç oluyor sanki. Full depo Total excellium yakıt tüketimim 900km agresif kullanım çok az 380km'si şehirdışı olmak üzere

Süha uzun bir zaman geçmiş ama yinede sorayım, şu an durumun nedir? Hangisinden kullanıyorsun? Hangisini tavsiye edersin?

Ben aracı aldığımdan beri Shell nitro kullanıyorum. Bir ara Total excellium da denemeyi düşünüyorum. Hatta dün akşam yakıt alacaktım total de 4.41 di shel de 4.36 dı fiyat. Böyle olunca yine shell den aldım.

mesut
23 Mayıs 2014, 15:35
Ben TEB Bonus kredi kartı edindim bu kartla Total'den yapılan alışverişte %5 indirim sağlıyor 190TL'ye fullerken 180TL'ye geliyordu 2 hafta önce. Total bulamazsam yine Shell'den alıyorum ama yakında aldığım hiçbir Nitro eski hali gibi değil sanki ben aşırı bir fark hissedemiyorum. Total bence iyi tavsiye edebilirim. Daha sessiz ve yumuşak bir araç oluyor sanki. Full depo Total excellium yakıt tüketimim 900km agresif kullanım çok az 380km'si şehirdışı olmak üzere

Bir dahaki sefere total deneyeyim o zaman farka bakalim. Teşekkürler Süha.

K.AYDILEK
23 Mayıs 2014, 16:01
Motor sesini %37 oraninda azalttigi konusunda duyumlar almistim. Ayrica deterjan ozelligide mevcut

majesty
23 Mayıs 2014, 16:21
Ben yeni acilan bir total bayisinden indirimli aliyorum. Normalde 4.30 exellium litre fiyati. Ben 4.12 liradan aliyorum. Arabayi aldigimdan beri iki kere denemelik shell nitro aldim bariz daha erken bitti ikisinde de. Yakitin temiz olup olmadigini bakim yaptirirken filtreden filan ya da baska bir sekilde anlamamiz mumkun mudur?

Arabam dizelinden Puntocuyum ezelinden..

Birkan61
23 Mayıs 2014, 16:29
Shell nitro ile menzilim düşük,

senelerdir evimin dibinde olan bp'den yakıt alırım çekişinden ve menzilimden oldukça memnunum..

Genel anlamda BP'den mazot alıyorum

omer06
23 Mayıs 2014, 17:49
Shell Türkiye denetimindeki shell
Doco gibi totalin ana bayilerinden aliyorum
Şahıs firmalarina pek güvenim yok 1-2 tane dışında

gerilim
23 Mayıs 2014, 19:11
230 tl mazotla 1995 km giden biri olarak mazotu kesinlikle bağcılardaki dağyolu opetten alıyorum pompayı bile değiştirmiyorum sıra varsa beklerim 10 dk sorun değil ama aynı yerden almaya dikkat ediyorum ikincisi olarak çatalca yakınlarında oturan varsa eğer çatalca girişte total var oranında mazotunu çok beğendim çekiş yüksek yakma az bu iki yer tavsiyedir kesinlikle

Mjet
23 Mayıs 2014, 19:24
230 tl mazotla 1995 km giden biri olarak mazotu kesinlikle bağcılardaki dağyolu opetten alıyorum pompayı bile değiştirmiyorum sıra varsa beklerim 10 dk sorun değil ama aynı yerden almaya dikkat ediyorum ikincisi olarak çatalca yakınlarında oturan varsa eğer çatalca girişte total var oranında mazotunu çok beğendim çekiş yüksek yakma az bu iki yer tavsiyedir kesinlikle

insan değilsin :D:PP

gerilim
23 Mayıs 2014, 19:28
arabayı koklama modu eklettirdim cruze control ude ayağıma taktırdım :) çipin gözünü seveyim bileydim 8 sene beklermiydim :D

mesut
23 Mayıs 2014, 19:30
Ne diyorsun 230 tl ile 1995 km mi 11.5 kuruş yani? gerilim

K.AYDILEK
23 Mayıs 2014, 19:34
Ne diyorsun 230 tl ile 1995 km mi 11.5 kuruş yani? gerilim

Eli sursmus olabilir :D abii yaklasik 2000 km . İmkansiz . Bosta mi gittin naptin :D

gerilim
23 Mayıs 2014, 19:39
araç 2005 clio 1,5 65 bg 950 kg araba bir kaç ay once çip atıldı minimum 90 bg oldu çünkü o kadar kullanırım çipten önce ikinci viteste pati çektiği görülmemiştir şimdi 2 de bile çatır çatır pati çekiyor 90 bg lik getz i kalkışlarda her türlü götürmüşlüğüm vardır:D basarsan eğer kullanım artıyor ancak basmazsan aman aman mazotsuz çalışan araba olarak tarihe geçicem :D:D benim ulaştığım bu yakıt tasarrufuna yeni model 0,9 motorlu araçlar bile zor ulaşır hocam :D:claps:

- - - Güncelleme - - -

Eli sursmus olabilir :D abii yaklasik 2000 km . İmkansiz . Bosta mi gittin naptin :D

yok yok gayet 2000 km :):)

onuR
23 Mayıs 2014, 19:54

Hergün o yolu kullanıyorum,önünden geçiyorum ama 2 yıldır az ilerdeki Shell Tuna Petrol den alıyorum.bigün denesem mi şu opeti bilemedim valla:):)

gerilim
23 Mayıs 2014, 20:00
Hergün o yolu kullanıyorum,önünden geçiyorum ama 2 yıldır az ilerdeki Shell Tuna Petrol den alıyorum.bigün denesem mi şu opeti bilemedim valla:):)
opet tavsiyedir arkadaki pompalardan değil en öndeki ve girerken en ileride olandan alın akşam saat 11 den sonra gitmeyin en az 15 dakika temiz beklersiniz:)

Mjet
23 Mayıs 2014, 20:19
Bigün veriyim benim arabayı fulle depoyu gerilim

gerilim
23 Mayıs 2014, 20:30
arabayı getir depoyu fulle bana teslim et gerisini ben hallederim Mjet:D:D

omer06
23 Mayıs 2014, 20:57
Kac Litre ile yaptiginizi soylerseniz birde aldığınız mazotun litre fiyatini ve kac km ortalama hizla ve hangi yolda :)
Maşallah :) gerilim

gerilim
23 Mayıs 2014, 21:04
Kac Litre ile yaptiginizi soylerseniz birde aldığınız mazotun litre fiyatini ve kac km ortalama hizla ve hangi yolda :)
Maşallah :) gerilim

4.26 yada daha düşük olabilir geçen ay yaptım hmeen hemen ev ile iş arası 16 km bağcılardan otobana giriş direk aksaray ortalama hız 70 :):):)özellikle basmadım denemek için ancak bu aralar basıyorum yakıtta daha fazla yakma mevcut belli bir zaman sonra motorun sağır olmasını istemiyorum . tabi gece gzmelerimiz illaki oluyor o zamanda ortalama 70 sağ seritten hafif müzik ve sigara eşliğinde yoluma devam ediyorm :)

onuR
23 Mayıs 2014, 21:30
opet tavsiyedir arkadaki pompalardan değil en öndeki ve girerken en ileride olandan alın akşam saat 11 den sonra gitmeyin en az 15 dakika temiz beklersiniz:)

Ahahah konum bile veriyo :)

gerilim
23 Mayıs 2014, 21:32
Ahahah konum bile veriyo :)

sen böyle söyleyince bir an bende konya belediyesi ışığı yandı :):):):)

wolfbaskan
23 Mayıs 2014, 21:40
maşallah =) yalnız çatalca girişinde bp var girmeden önce total var doğru olan total sanırım ? :D
Ben de Beylikdüzü Opet fullforce şaşmaz

Ayrıca mazot fiyatları 4,39 4,35 aralığında bugün itibariyle daha aşşağısını görmedim borsadan çok değişiyor maşallah

gerilim
23 Mayıs 2014, 21:45
maşallah =) yalnız çatalca girişinde bp var girmeden önce total var doğru olan total sanırım ? :D
Ben de Beylikdüzü Opet fullforce şaşmaz

Ayrıca mazot fiyatları 4,39 4,35 aralığında bugün itibariyle daha aşşağısını görmedim borsadan çok değişiyor maşallah
müdür bp ye gelmeden total doğrudur aman diyim bp berbat sakın :) 200 mü one ya yeniyormu o resim :):) en son hız 185 yaptım çipsizken bir daha hayatta çıkmam bir direksiyon boşluğu oluyor clioda çevir dönmez:)

br06
23 Mayıs 2014, 21:47
topkalı shell nıtro cekıs iyi ama bariz erken bitiyor.ama yenıbosna opet caan.sakın hırcın hıc farketmez 1 depo 186 lıraya en fazla fulledım 750 km gordum sonrada tekrar fulledim.

wolfbaskan
23 Mayıs 2014, 22:31
bp pek hoşlaşmam zaten de =) o tarafa gittiğimizde bilelim malum yaz ayı piknikleri otarafa kaçıyoruz =)

Valla Orjinal Foto İst- Ank yolunda LİNEA 1.3 M.jet hiçbir oynama yok =) ama o hızda 10 saniye ya kaldım ya kalmadım soğuk terler akıttırıyor araç =)

Dev
24 Mayıs 2014, 02:38
Benzin/Lpg bugüne kadar hep Shell'den aldım. 2 hafta önce mecburiyetten PO'nun gazını almak zorunda kaldım. Normalde Shell Autogas ile 20 liraya 90küsür Km giderken POgaz ile 110'u gördüm. Şuan iki taraftan da alıyorum ama POgaz daha uzun km yaptırıyor, çok net.

batubey06
24 Mayıs 2014, 08:34
Şaşmaz shell favorim :)

SuSabRi
24 Mayıs 2014, 09:26
LPG de PO. Depoyu 90 tl altına fulluyorum, şehir içi 450km netim var.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K.AYDILEK
24 Mayıs 2014, 10:03
LPG de PO. Depoyu 90 tl altına fulluyorum, şehir içi 450km netim var.

Lpg nin gozunu seveyim. Lpg sattik , gittik dizel aldik. 8.0 lt altina dusmedim :(

MEY
24 Mayıs 2014, 10:20
En son shellden aldim 34 lt lpg ile 380 km gittim...bu zamana kadar ki en uzun yaptigim km buydu...simdi sabrinin tavsiyesi uzerine petrol ofisinden alacam bakalim sonuc ne olacak?

MuRaT EmRaH YıLDıZ

SuSabRi
24 Mayıs 2014, 11:16
En son shellden aldim 34 lt lpg ile 380 km gittim...bu zamana kadar ki en uzun yaptigim km buydu...simdi sabrinin tavsiyesi uzerine petrol ofisinden alacam bakalim sonuc ne olacak?

MuRaT EmRaH YıLDıZ

Bu sabah 2,41 tl den 36 lt ile fulledim. Sonucu paylaşırım.

quick
24 Mayıs 2014, 11:19
Lpg nin gozunu seveyim. Lpg sattik , gittik dizel aldik. 8.0 lt altina dusmedim :(

naptın kerim ne 8 litresinden bahsediyorsun? 75 lik multijet'ten mi bahsediyorsun? sert mi kullanıyorsun arabayı??

boris91
24 Mayıs 2014, 11:23

Kerim nerdeyse senin yarin kadar yakiyorum , sorun senin sag ayakta bence :D

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

K.AYDILEK
24 Mayıs 2014, 12:10
quick ev is arasi 3 km falan motor isinmadan gidecegim yere varmis oluyorum. Surekli rampa cik , setlerde dur kalk... sorun egr valfinin dolu olmasindan da kaynaklaniyor olabilir .
boris91 ayagimda isg ayakkabisi var . Taban kalinligindan da olabilir :D saka bir yana , bu konuya cozum bulmam lazim.

lord_omen
24 Mayıs 2014, 12:19
benzın ile dizeli bılememde lpgde hile hurda donduremıyorlar tüm petroller aynı yerden alıyor gazı tanınmamış petrol şirketide en tanınmışıda onun ıcın lpg nerde en uygunsa ordan alıyorum

06MRT93
24 Mayıs 2014, 20:49
Eskişehir yolu Shell iyidir

gerilim
27 Mayıs 2014, 08:45
170 tl mazot ile Mjet gördü 1095 kmdeydi en son bugün itibari ile 1200 kmde mazot ışığının yanmasına az kaldı :D:D ibrenin kendi kendine yükselmesini bekliyorum :D:D:D

Mjet
27 Mayıs 2014, 09:05
lan olum yürü git çok pis sövücem :D

170 tl mazot ile Mjet gördü 1095 kmdeydi en son bugün itibari ile 1200 kmde mazot ışığının yanmasına az kaldı :D:D ibrenin kendi kendine yükselmesini bekliyorum :D:D:D

gerilim
27 Mayıs 2014, 09:36
lan olum yürü git çok pis sövücem :D

baştacısın kardeşşşş hahahah :D:D:D:D:d

avukatakın
27 Mayıs 2014, 09:41

bu nedir ya :PP

gerilim
27 Mayıs 2014, 09:43
bu nedir ya :PP

maşallah demeyi eksik etmeyin :):)

avukatakın
27 Mayıs 2014, 09:50
maaşallah

EnginK
27 Mayıs 2014, 10:03
bende shell den fulledim sapancaya gittim geldim 1012 km yol toplam bir depo yu bitirdi 200 tllik yakıt yaktı gerilim mazotu ikikeremi çeviriyon napıyon :D

selimcans
27 Mayıs 2014, 10:06
Standart! Shell candır :)

gerilim
27 Mayıs 2014, 10:08
bende shell den fulledim sapancaya gittim geldim 1012 km yol toplam bir depo yu bitirdi 200 tllik yakıt yaktı gerilim mazotu ikikeremi çeviriyon napıyon :D

abi araba zaten azyakıyordu ama benim anlamadığım çip atıldıktan sonra eğer basmazsan neredeyse sadece mazotu kokluyor dediğim gibi birde bu aralar inceden basıyorum ara sıra 160 gördüğümde oluyor ama çok değil zaten sürekli gazlama ve makas atma taraftarı değilim daha çok keyif adamı atarım 5 e gelirim 70e yakarım sigaramı en sağdan esnaf esnaf giderim :D:D

ken01
27 Mayıs 2014, 10:13
Ömür kardeşim maşallah diyelim de sen görmeden birisi senin aracına yakıt almış olmasın. normal fabrika değerinin bile aşağısında. ortalama neredeyse 100 km de 3.3 lt yakmışsın. ve halen ışığının yanmadığını yazmışsın. bu işte var bir gariplik. bir depo demiş olsan okey diyecem de. yani uzun yola çıkıp hiç durmadan 70-80 km hız aralığında bile gitsen 170 tl lik mazotla bu kadar yol katetmek çok zor. eğer ki durum böyleyse püf noktalarını söyle de bizde senin kullandığın gibi kullanalım. tekrar takrar maşallah.:claps:

EnginK
27 Mayıs 2014, 10:15
abi araba zaten azyakıyordu ama benim anlamadığım çip atıldıktan sonra eğer basmazsan neredeyse sadece mazotu kokluyor dediğim gibi birde bu aralar inceden basıyorum ara sıra 160 gördüğümde oluyor ama çok değil zaten sürekli gazlama ve makas atma taraftarı değilim daha çok keyif adamı atarım 5 e gelirim 70e yakarım sigaramı en sağdan esnaf esnaf giderim :D:D

bende chiplendim yakıtta değişen bişe olmadı aynı kaldı ama performans sağlam en azından artık 4 kişi+yük+klima yokuş yukarı 150-160 görüyo ama uzaktan baksan kara tren geçiyor sanarsın :D bakalım yaz geçsin bi ayar daha yapıcaz, senin yazılım direk tasarruf styla olmuş :D

Mjet
27 Mayıs 2014, 10:20
yazma lan bidaha bu konuya sinirlerimi bozma gerilim

Mysteri0uS
27 Mayıs 2014, 10:52
yazma lan bidaha bu konuya sinirlerimi bozma gerilim

Yaw niye kizdin bu kadar :)

iPhone 'dan Gonderildi...

mesut
27 Mayıs 2014, 11:16
Shell nitro biraz erken bitiyor sanırım, bu kez total deneyeceğim bakalim sonuç ne olacak

Mjet
27 Mayıs 2014, 11:24
Yaw niye kizdin bu kadar :)

Adamınki yakmıyo erdem baksana sinir oluyorum bende. Yakıcam arabasını en sonunda :D Kuzenim bu arada takılıyorum :)

Mysteri0uS
27 Mayıs 2014, 11:39
Adamınki yakmıyo erdem baksana sinir oluyorum bende. Yakıcam arabasını en sonunda :D Kuzenim bu arada takılıyorum :)

Gaz pedalinin altinda yumurta var sanirim :)

gerilim
27 Mayıs 2014, 12:44
Ömür kardeşim maşallah diyelim de sen görmeden birisi senin aracına yakıt almış olmasın. normal fabrika değerinin bile aşağısında. ortalama neredeyse 100 km de 3.3 lt yakmışsın. ve halen ışığının yanmadığını yazmışsın. bu işte var bir gariplik. bir depo demiş olsan okey diyecem de. yani uzun yola çıkıp hiç durmadan 70-80 km hız aralığında bile gitsen 170 tl lik mazotla bu kadar yol katetmek çok zor. eğer ki durum böyleyse püf noktalarını söyle de bizde senin kullandığın gibi kullanalım. tekrar takrar maşallah.:claps:

teşekkür ederim abi abi dediğim gibi babam hayatta mazot atmaz dün mazot at unuttun herhalde nasıl atılıyor dedim bana o neki yeniyormu dedi rahat adam :D:D abi varmı bir püf noktası bilemem kocasinan sanayide yüksel usta var ypıyorsa o yapar ayarlama :):)ben zamanı geldiğinde bakımı yaptırırım fazla aracı hor kullanmam ben ona bakarım oda beni üzmez :) renaulta götürsem bana altın madalya verirler abi fabrika neki :D:D

bende chiplendim yakıtta değişen bişe olmadı aynı kaldı ama performans sağlam en azından artık 4 kişi+yük+klima yokuş yukarı 150-160 görüyo ama uzaktan baksan kara tren geçiyor sanarsın :D bakalım yaz geçsin bi ayar daha yapıcaz, senin yazılım direk tasarruf styla olmuş :D

aynen tasarrufta on numara oldu :):) sen boşver kara treni usta ne kadar duman o kadar randuman demişler:D:D

kızma birader kızma :D:D yakma pasta cila atalım yeter :D

Gaz pedalinin altinda yumurta var sanirim :)

:D:D oda bir çözüm :D

izmirlipunto
27 Mayıs 2014, 13:27
Shell her bakimdada bernerin enjektor temizleyincisinden kullaniyorum cekisde güzel yakitda

ademtasci
29 Mayıs 2014, 00:49
Valla ben petrol ofisi ve Türkiye petrollerinden hep alıyorum ikisi de aynı: şehir dışı 5,4 şehir içi 6,5lt . Eğer tasarruflu kullanmazsam basarsam şehir içi 7lt buluyor. Bence istasyon pek farketmiyor.

ecosi26
29 Mayıs 2014, 01:00
Yaklaşık 14 senedir Shell kullanıyorum bir sürü arabam oldu ama Shell hep vardı ve bugüne kadar hiçbir sıkıntım olmadı dizellerimin hepsine full save diesel kullanıyorum çok da memnunum...Bu arada ek bilgi vereyim Shell istasyonlarında bir personelinde mutlaka indirim kartı var ve ben en son diesel yakıtı 4.17 ye aldım daha öncede 4.12 ye alıyordum. Shell istasyonundan akaryakıt alıyorsanız mutlaka indirim kartını sorun...

- - - Güncelleme - - -

yazılanları okuyunca bir bilgiyi daha paylaşayım puntom chip li eskişehirde yaptırdım bir depo ile şehir içi ve dışı 1100km yi geçiyorum ki bu konuda çok hassasım. şehir dışı ortalama 140-150 km hız yapıyorum tabi radarlarda ve meskun mahallerde yavaşlamak kaydı ile. Bakımlarımı km geçirmeden yapıyorum hava filitresini zamanı gelmeden orjınali ile değiştiriyorum...

CMasteR
29 Mayıs 2014, 01:49
Shell Bostancı kuzey di sanırım oradan alıyorum :) ilk depom Vpower dı bu depoda Fuelsave deniyorum.

ken01
29 Mayıs 2014, 09:49
son deneyimlerimi paylaşayım. Mazotu bayadır Shellden Nitroplus alıyorum. son olarak aldığım yakıtım ile şehir içi yakıt verilerim şu şekilde.
şuan 255 km oldu ve ortalamam 4,5 lt. şehir içinde ilk defa böyle bir değer yakaladım. Kullanım çok sakin. şehir içi hızım genellikle 70-80 aralığında. hızlanma narin bir şekilde yapıldı. içinde kalan yakıt miktarı ile daha ortalama 200 km daha gidebilirim. anlayacağınız 100 TL lik shell nitroplus ile şehir içi 450 km gibi bir menzile ulaşabileceğimi düşünüyorum.

onuR
05 Haziran 2014, 18:17
gerilim Az önce Bağcılar-Dağyolu opetten aldım tavsiyen üzerine kardeşim.Bonus a kampanya vardı o yüzden.inşallah memnun kalırım.bi de güzel yıkadılar arabayı.şu ön girişteki pompadan aldım orayı diyodun demi sen?:)

gerilim
05 Haziran 2014, 20:14
gerilim Az önce Bağcılar-Dağyolu opetten aldım tavsiyen üzerine kardeşim.Bonus a kampanya vardı o yüzden.inşallah memnun kalırım.bi de güzel yıkadılar arabayı.şu ön girişteki pompadan aldım orayı diyodun demi sen?:)

aynen öyle oradan al müdür doğrudur :D:D inşallah 1000 km yi devirirsin hatta 1200 yaparsın :) opetin indirim kartları var şirketleremi ne normalde aldığından %15 indirimli alıyorsun onlardan bir tane alabilirsen eğer tadından yenmez :D

Mjet
05 Haziran 2014, 22:36
O indirim sana olmaz koçum o bende :)) %20 oldu bu arada

Emre Genç
18 Haziran 2014, 18:01
Shell nitro plus ile 22 kiloluk jant + chip tuningli aracımla uzun yol 4.5 şehir içi 5.2 litre /100 km yapıyorum. Ama totali merak ediyorum. Sizce değiştirmeye değer mi? Gtl i arıyorum yeminle..

vlknksr
19 Haziran 2014, 02:05
Son 3 gunde ortaya karisik alevli yaptim aslanima opet shel bp po ne hangisi denk geldiyse girdim :) ama aslen shell kullaniyorum

Gazi Mustafa KEMAL ATATÜRK

mesut
20 Haziran 2014, 11:20
Haziranın başında totali denemek için e-5 bostancı köprüsü altındaki istasyonundan 100 tl almıştım, farkı daha iyi anlamak için birde zam gelmeden önce dün akşam depoyu yine total den fulledim. Şimdilik nitro ile arasında belirgin bir fark göremedim.

K.AYDILEK
06 Temmuz 2014, 10:40
total derim abi total ;) cekis , tuketim , sessiz calisma butun bunlar beni total e cekiyor ;)

RecepBursa
11 Temmuz 2014, 04:18
Bursada pek total istasyonu yok çok az o yüzden deneme firsatim olmadi. Shell in kendi istasyonlarini buldum yakiti onlardan aliyorum genelde

ademtasci
06 Ağustos 2014, 10:26
Türkiye Petrollerinden alıyorum. Bence çok iyi . Karışık 7000 km 6.7 lt. 04.08.14 KOCAELİ'den Konya bozkır'a 680 km 5.3lt/100km?????
Kullanma çok önemli

- - - Güncelleme - - -

Türkiye Petrollerinden alıyorum. Bence çok iyi . Karışık 7000 km 6.7 lt. 04.08.14 KOCAELİ'den Konya bozkır'a 680 km 5.3lt/100km?????
Kullanma çok önemli

coll34
07 Ağustos 2014, 00:43
Opet kullniyordum ama totale donus yaptim hem menzil uzadi hemde çekiş arttı aracta [Only Registered Users Can See Links]